لیفتراک

 

آشنایی بیشتر با لیفتراک و قطعات لیفتراک

تلفن:55401318-021

همراه:09122805868

فروشگاه پیشرو تراک  با بیش از 20 سال فعالیت در تهیه,ساخت و تامین انواع لوازم یدکی لیفتراک در برندهای کوماتسو, کاترپیلار, هیوندا, ولوو, هپکو,  لیبهر, دوو دوسان,کاوازاکی, و لیفتراکهای چینی های  میباشد. محصولات قابل ارائه توسط این فروشگاه انواع قطعات موتوری, قطعات زیربندی, قطعات هیدرولیک, قطعات گیربکس, قطعات برقی, فیلتر. قطعات پمپ انژکتور, چهار شاخه, پمپ وسایر لوازم چانبی و لوازم لیفتراک میباشد. 

لیفتراک ماشینی صنعتی است که برای بالا بردن و جابجایی مواد و مصالح در مسافت‌ های کوتاه استفاده می شود.. لیفتراک (در انگلیسی forklift ) شناخته شده مانند شاخکی است که در جلوی وسیله می باشد.  لیفتراک در اوایل قرن بیستم به وسیله شرکت های مختلف از جمله کمپانی تولیدات انتقال قدرت کلارک و کمپانی تولیدات بالابری ییل و تاون اختراع شد.(قطعات لیفتراک)

لیفتراک ها تبدیل به ابزاری ضروری در فعالیت های تولیدی و انبارداری شده اند. بر اساس آمار، تنها در سال 2013 بیست تولیدکننده برتر لیفتراک و قطعات لیفتراک در جهان حدود 944 هزار دستگاه به ارزش 30.4 میلیارد دلار به فروش رساندند. کاربردهای عمومی  لیفتراک ها برای حمل بار در حداکثر وزن معین و مرکز ثقل مشخص به کار گرفته می شوند. چنین اطلاعاتی توسط تولیدکننده لیفتراک و قطعات لیفتراک روی پلاکی درج می شود، و بارها نباید از این مشخصات تجاوز کنند.(لوازم یدکی لیفتراک)

       نتیجه تصویری برای ‪forklift‬‏

یکی از ویژگی های مهم لیفتراک و قطعات لیفتراک این است که باید دارای فرمان حرکت چرخ باشند. فرمان لیفتراک قابلیت جهت دهی در گوشه های تنگ را افزایش می دهد، هر چند تفاوت های قابل توجهی نسبت به تجربه معمول رانندگان با دیگر ماشین های چرخ دار دارد. کنترل و قابلیت های لیفتراک هیدرولیک لیفتراک یا از طریق اهرم هایی که مستقیما روی سوپاپ هیدرولیک تأثیر می گذارند، و یا به وسیله محرک های کنترل برقی با استفاده از اهرم های کوچک تر، کنترل می شوند. روش دوم، به طراحان لیفتراک و قطعات لیفتراک آزادی عمل بیشتری در طراحی ارگونومیک می دهد. لیفتراک ها در انواع و ظرفیت های بار متعددی موجود هستند. در یک انبار معمولی، بیشتر لیفتراک ها دارای ظرفیت باری بین یک تا پنج تن هستند. لیفتراک های بزرگتر ظرفیت بالا بردن بار تا وزن 50 تن را هم دارند که برای کاربردهایی همچون حمل کانتینرهای سنگین استفاده می شوند. در لیفتراک وزن بارها نمی توانند از حدی بیشتر باشند. لیفتراک ها در اندازه های بسیار متفاوت ساخته می شوند اما شاخک های لیفتراک می توانند بار را بالاتر از حد وسایل دیگر انتقال دهند و این به این معنی است که بارگیری از لیفتراک به کامیون یا وسیله ای مشابه بسیار آسان است.(لوازم یدکی لیفتراک)

از جمله رایج ترین انواع لیفتراک و قطعات لیفتراک، می توان به لیفتراک دستی، لیفتراک برقی، لیفتراک دیزلی و لیفتراک دوگانه سوز اشاره کرد. لیفتراک برقی بیشتر از لیفتراک دیزلی با محیط زیست سازگار است و نه تنها بی صداتر از لیفتراک دیزلی است، بلکه هیچ مواد مضری را وارد هوا نمی کند. این جنبه ماجرا وقتی مهم می شود که لیفتراک در درجه اول و اصولا داخل یک محیط بسته استفاده شود و کارگران و راننده ها به طور مستقیم و تمام مدت در معرض صدای بلند و دود یک لیفتراک دیزلی باشند (که البته در چنین مواقعی نیز به تهویه مناسب هوا احتیاج داریم).

علاوه بر این، لیفتراک برقی جمع و جورتر است، در مکان های کوچک و باریک آسان تر حرکت می کند و نیازی نیست راننده های این وسیله نقلیه از کلاچ استفاده کنند که خود مزیت مهمی است. ضمنا، نگهداری یک لیفتراک برقی ارزان تر از یک لیفتراک دیزلی است چرا که قطعات متحرک کمتری دارد و یک باتری قابل شارژ هم روی آن است. (در مقابل لیفتراک دیزلی که مخزن آن به طور مرتب باید شارژ شود) در واقع لیفتراک های برقی در یک ساعت کار هزینه کمتری نسبت به لیفتراک های دیگر دارند و طول عمر آنها نیز بیشتر است. با وجود چنین مزیت هایی برای لیفتراک برقی، شاید باورش سخت باشد که این نوع لیفتراک ضعف هایی هم دارد، البته تعداد این عیب ها کم است و تقریبا همگی مربوط به باتری لیفتراک برقی است. با توجه به آن که این نوع لیفتراک نیاز به باتری و شارژ شدن دارد، (برعکس سوخت دیزلی)، سرمایه گذاری اولیه آن گران است، مگر آن که انبار، کارخانه یا هر محیط دیگری که لیفتراک در آن رفت و آمد می کند، امکان شارژ در هنگام نیاز را داشته باشد که در آن صورت هم راننده لیفتراک برقی باید منتظر بماند تا وقتی دستگاه به طور کامل شارژ شد، سپس از آن استفاده کند.علاوه بر این، لیفتراک برقی بهترین گزینه برای استفاده در فضاهای باز نیست چرا که باتری، قطعات الکترونیکی و مدارها و جریان های برق نباید طولانی مدت در محیط های باز بماند. (لوازم یدکی لیفتراک)

لیفتراک دیزلی: این مدل لیفتراک برای مکان های روباز عالی است و با تمام توان و ظرفیت در هوای مرطوب و بارانی کار می کند. لیفتراک دیزلی و قطعات لیفتراک دیزلی عموما از لیفتراک برقی  و قطعات لیفتراک برقی ارزان تر است. در تمام 24 ساعت لیفتراک در دسترس است و وقتی از سوخت دیزلی پر شود، دیگر از کار افتادگی ندارد. (در مقابل برای لیفتراک برقی باید منتظر ماند تا باتری آن شارژ شود). یک لیفتراک دیزلی هیچ فضای به خصوصی برای یک ایستگاه شارژ باتری لازم ندارد و می توان آن را هر جای مناسبی پارک کرد. عملکرد کلی یک لیفتراک دیزل ، که شامل قابلیت های شتاب و سرعت بالا بردن است، نسبت به لیفتراک برقی برتر است.(قطعات لیفتراک)

علاوه بر آن، باتری لیفتراک دیزلی ظرفیت این را دارد که به راحتی و به بهترین شکل انرژی مورد نیاز تجهیزات اضافه ای مثل وسایل هیدرولیکی (که بر روی لیفتراک نصب می شود) را نیز فراهم کند. برعکس هر چه اجزای بیشتری از طریق باتری لیفتراک دیزلی به قدرت دسترسی داشته باشد، باتری و به طور کلی لیفتراک دیزلی سریع تر توانش را از دست می دهد.اگر قرار است از لیفتراک دیزلی در خارج از محیط سر بسته ای استفاده کنید که همچنان به کارگران نیز نزدیک است، سر و صدا و دودی که از این نوع لیفتراک بلند می شود برای برخی کارکنان غیر قابل تحمل است. دود و آلودگی این نوع لیفتراک به نسبت خیلی زیاد است. لیفتراک دیزلی بزرگ تر و حجیم تر از لیفتراک برقی نوع کم حجم و جمع و جور است، بنابراین به طور کلی برای نگهداری آن فضای بیشتری در انبار یا کارخانه لازم است.چه هنگامی که یک لیفتراک برقی داشته باشیم چه وقتی که لیفتراکی که با سوخت دیزل کار می کند، هر دوی اینها وسایل و مصالح زیاد و بزرگی را در زمان درست و با روشی کاملا صحیح جا به جا می کنند، نگه می دارند و حرکت می دهند.وقتی می خواهید تصمیم بگیرید کدام مدل را انتخاب کنید، لیفتراک برقی یا لیفتراک دیزلی، باید بیش از هر چیز حواستان باشد که از این لیفتراک در محیطی سر بسته استفاده می شود یا در محیطی سر باز. شاید این مهم ترین سوال باشد. با توجه به اینکه در صورت استفاده نادرست و عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است آسیب های جدی به راننده لیفتراک ، قطعات لیفتراک و بارها وارد شود، استانداردها و دستورالعمل های ایمنی خاصی برای استفاده از لیفتراک ها و قطعات لیفتراک تهیه شده اند. کسانی که با لیفتراک و قطعات لیفتراک کار می کنند باید قوانین ایمنی خاصی را در تمام اوقات رعایت کنند. اپراتورها باید همواره کنترل لیفتراک را حفظ کنند، مدام حواسشان به لیفتراک باشد، و لیفتراک را با سرعت های مناسب با توجه به عملیات خاص و شرایط محیطی برانند.(لوازم یدکی لیفتراک)

در ادامه برخی از نکات ایمنی کار با لیفتراک ها و قطعات لیفتراک را با هم مرور می کنیم.

-  برخورد سر با قفسه بالای سر

- سُر خوردن، زمین خوردن و افتادن

نکات ایمنی لیفتراک و قطعات لیفتراک :

- مطمئن شوید که دستانتان تمیز و خشک هستند تا در هنگام گرفتن دستگیره، سُر نخورید.

- پیش از اینکه داخل لیفتراک شوید، چک کنید که کفش هایتان روغنی نباشند.

- دستگیره را محکم بگیرید. هرگز فرمان لیفتراک را نگیرید چون در صورت حرکت آن، ممکن است تعادل خود را از دست دهید.

- همیشه هنگام بالا رفتن و پایین آمدن از لیفتراک، مراقب پاهایتان باشید.

- کفش های مناسب بپوشید تا از سُر خوردن جلوگیری کنید.

روشن کردن لیفتراک:

- پیش از اینکه لیفتراک را روشن کنید، حتماً کنترل اولیه را انجام دهید به علاوه، بعد از روشن کردن موتور نیز چک نهایی را انجام دهید.

- مطمئن شوید که مسیر شما خالی است. بوق ماشین خود را به نشانه اخطار به صدا درآورید.

- در هنگام پایین رفتن در مسیر احتیاط لازم را به عمل آورید.(لوازم یدکی لیفتراک)

متوقف کردن لیفتراک:

- منطقه ای را برای پارک کردن انتخاب کنید. لیفتراک را در منطقه ممنوعه پارک نکنید. جلوی هیچ خروجی یا مسیری را سد نکنید. از دستورالعمل های معمول پارک کردن در کارخانه تان پیروی کنید.

- به آرامی ترمز کنید و متوقف شوید.

- فرمان را میزان کنید. - موتور لیفتراک را خاموش کنید.

- اگر لیفتراک در سراشیبی پارک شده، جلوی چرخ ها را سد کنید.(لوازم یدکی لیفتراک)

انواع قطعات لیفتراک و لیفتراک های قابل ارئخ در فروشگاه پیشرو تراک عبارتند از:

 

Related image

لیفتراک کوماتسو(لوازم یدکی لیفتراک کوماتسو)

 

Related image

لیفتراک تویوتا(قطعات لیفتراک تویوتا)

 

Related image

لیفتراک TCM (لوازم یدکی لیفتراک TCM)

 

     Image result for mitsubishi forklift

لیفتراک میتسوبیشی (قطعات لیفتراک میتسوبیشی)

 

Related image

لیفتراک هایستر( لوازم یدکی لیفتراک هایستر)

 

   Related image

لیفتراک کاترپیلار (قطعات لیفتراک کاترپیلار)

 

Related image

لیفتراک لینده (لوازم یدکی لیفتراک لینده)

 

Related image

لیفتراک سهند (قطعات لیفتراک سهند)

 

Related image

لیفتراک کلارک سپاهان(لوازم یدکی لیفتراک کلارک سپاهان)

 

Image result for aria forklift

لیفتراک آریا (قطعات لیفتراک آریا)

 

Related image

لیفتراک دوو-دوسان(لوازم یدکی لیفتراک دوو - دوسان)

 

ریچ تراک ها

ریچ تراک ها به دلیل طراحی ارتفاع بالای خود این چنین معروف شده و در هر ناحیه ای از محیط کار که نیاز به جابجا نمودن اجسام سنگین در ارتفاع های بلند هستید، به کار می آیند. البته این نوع لیفتراک های صنعتی خود دارای انواع گوناگونی هستند:

رایچ تراک های ایستاده، شایع ترین نوع این لیفتراک ها بوده و در مواقعی استفاده می شوند که تنها یک بار بارگیری انجام می گیرد. دو چنگک موجود در قسمت جلوی این لیفتراک ها با دارا بودن لایه ای بر روی اسلایدها، حمل و نقل بار با خیالت راحت را امکان پذیر می کنند.(قطعات لیفتراک)

لیفتراک های دو لبه نیز مشابه نمونه های اول هستند اما چنگک های نسبتا بلندتری داشته و مناسب مکان هایی هستند که بارهای چوبی سنگین در هر سایت نگهداری شده و با استفاده از این چنگک ها می توان بار را از قسمت عقب جابجا نمود. با استفاده از این لیفتراک ها می توان تجهیزات سنگین را در مکان هایی که چندین بار به طور همزمان وارد سایت می شوند، از زاویه های گوناگون با استفاده از چنگال های دوبلکس جابجا نمود.(لوازم یدکی لیفتراک)

   نتیجه تصویری برای ‪forklift‬‏

 

آدرس : میدان قزوین ، خیابان قزوین ، نرسیده به خیابان مخصوص ، پلاک 425

تلفن : 55401318

55410717     

 همراه :09122805868

فکس:55409784